STWORZONE Z MIŁOŚCIĄ, PASJĄ I PERFEKCJĄ

O nas

VIDEO

Szkło fascynowało ludzi już przed wiekami. Obcowanie z nim zdaje się nieść w sobie element magii, która wiedzie nas od surowca w postaci piasku do barwnych szklanych kreacji. Żaden inny materiał nie współgra tak doskonale ze światłem i formą, którą mu się nadaje. Tylko szkło i stworzone z niego przedmioty jakby ożywają w zetknięciu z promieniami światła, niejednokrotnie czarując świat wokół nas.
Nie dziwi fakt, że szkło stało się tworzywem inspirującym twórców na tyle mocno, aby zapoczątkować, w latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku, ruch artystyczny “Studio glass”. Ruch szkła studyjnego wciąż rozwija się intensywnie i coraz bardziej zyskuje na znaczeniu. Znakomity wkład w ten rozwój miała, i wciąż ma, między innymi rodzina Borowskich. Dzięki miłości do szkła, pasji tworzenia oraz nieustannej ciężkiej pracy ta rodzinna manufaktura zyskała niekwestionowaną renomę na arenie międzynarodowej.

Być może ktoś zada sobie pytanie o to, skąd właściwie taka fascynacja pracami marki Borowski i dlaczego są one tak bardzo cenione? Stoją za tym emocje - zachwyt nad bogactwem pomysłów, magią kolorów czy wręcz odczuwalną radością życia, jaka z nich emanuje. Każda z kreacji Borowski Studio - czy to unikat, czy szkło z kolekcji studyjnej - odzwierciedla, właściwy tylko dla Borowskich, charakter formy oraz koloru. Właśnie on znajduje swoich licznych wielbicieli na całym świecie.
Kolorowe, pełne radości szklane dzieła powstają w efekcie żmudnego, niezmienionego od wieków, procesu produkcji. Rzemiosłem tym zajmują się już naprawdę nieliczni i tylko niewielu z nich stosuje z taką lekkością oraz sukcesem wszystkie znane techniki gorącej oraz zimnej obróbki szkła.

Marka Borowski Studio to nie tylko kolejne tworzone dla naszych Klientów prace. To również filozofia życia i pracy opierająca się na słowach miłość, pasja, perfekcja. Od lat 90-tych XX wieku filozofii tej oddają się wraz z założycielem jego synowie, tworząc niepowtarzalne dzieła.
Imponujące kolekcje Borowski Studio to wypadkowa kreatywności artystów projektantów, rzemieślniczej perfekcji szklarzy oraz miłości i pasji zatopionych w rozgrzanym szkle.

Dzięki swoim trzem kolekcjom - ART OBJECTS, STUDIO LINE oraz OUTDOOR OBJECTS – Borowski Studio chce wprowadzić do Państwa codzienności całą moc szklanej magii. Oprócz swojej funkcji użytkowej - jako misa na owoce, wazon czy świecznik lub lampa – prace tej marki mają szczególną właściwość wywoływania uśmiechu na twarzach osób je podziwiających.
Są one wynikiem połączenia w równym stopniu pomysłów artystów oraz sprawności manualnych hutników. Każdy przedmiot ze wspomnianych kolekcji jest wykonany ręcznie z miłością, dbałością o każdy szczegół oraz jak najwyższą jakość.
Borowski Studio przekazuje Państwu obiekty, które powstały zgodnie z filozofią - Stworzone przez Borowskich. Z miłością , pasją i perfekcją.

HISTORIA

Image

Historię Borowski Studio można, w telegraficznym skrócie, ująć słowami “od garażowego warsztatu do marki światowej sławy”.
Stanisław Borowski – urodzony w 1944 roku założyciel marki - ponad 40 lat temu stworzył fundamenty dzisiejszej manufaktury i huty szkła Borowski. Trudne pięknego początki miały miejsce właśnie w, należącym do rodziny Stanisława, garażu, gdzie artysta początkowo krył się ze swoją rozwijaną działalnością w obawie przed niesprzyjającymi komentarzami ze strony jego rodziców. Jak sam wspomina, jego ojciec bał się, że z czegoś takiego przyszłości i sposobu na dobre życie nie będzie. Początkowo Stanisław tworzył swoje dzieła, stosując niemal zapomniane techniki grawerowania na szkle kameowym oraz zupełnie nowe koncepcje artystyczne. Posługiwał się przy tym samodzielnie wykonanymi narzędziami. Artysta miał jasną wizję i wyraźnie wytyczone cele, dlatego jego niezwykłe szklane obrazy i rzeźby dość szybko zasłynęły na wystawach w Niemczech - Kassel, Hamburgu, Düsseldorfie - a także w USA, Holandii i Japonii.

W 1990 roku Stanisław Borowski połączył siły z dwoma starszymi synami Pawłem i Wiktorem, tworząc Glasstudio Borowski. W związku z dużym sukcesem prac Borowskiego, óczesna pracownia w niemieckim Hennef szybko okazałs się za mała. Dlatego w 1992 roku Stanisław przeniósł rodzinną siedzibę oraz pracownię szkła do Polski. W nowej manufakturze szkła tworzy obecnie trzech artystów: Stanisław, Paweł i Stani Jan.

Obecnie wiele prac Stanisława, Pawła i najmłodszego z trzech braci Borowskich - Staniego Jana - można podziwiać w uznanych galeriach sztuki, kolekcjach prywatnych i muzeach, m.in. w Corning Museum of Glass w stanie Nowy Jork, które uważa się za najważniejsze muzaum szkła na świecie. Ponadto opracowują oni na bieżąco trzy nieporównywalne stylistycznie kolekcje prezentowane w małych seriach. Są to ART OBJECTS, STUDIO LINE oraz OUTDOOR OBJECTS. Pełne kolorów, życia i pozytywnej energii prace z tych kolekcji można znaleźć na całym świecie w wybranych ekskluzywnych sklepach oraz własnych galeriach Borowski Studio.

NEWSLETTER

I agree with the Polityka prywatności

Studio Borowski Sp. z o.o.
Huta szkła

Sklep/Outlet

 


Tomaszów Bolesławiecki 87


Katarzyna Borowski – +48 695 585 124
Paweł Borowski – +48 601 585 124


borowski_glass@poczta.onet.pl


Pn.-Pt. 9.00 - 16.00
Sb. 9.00 - 13.00
inne godziny po telefonicznym uzgodnieniu.

Kreator formularzy by JoomlaShine